Jdi na obsah Jdi na menu
 


Die Toten Hosen je německá punk rocková skupina, která vznikla v roce 1982 v Düsseldorfu. Vedoucí osobností je zpěvák Andreas Frege alias Campino. Kapela hraje rock s prvky punku a texty jejich písní jsou převážně v němčině. Spolu s Die Ärzte patří k nejpopulárnějším německým punkovým skupinám. Spolupracovali s řadou významných hudebních umělců (např. Bad Religion, AC/DC, U2, Rolling Stones). Jsou jednou z mála německých punkových skupin, které jsou populární i v zahraničí (Jižní Amerika, Austrálie, Evropa). Podobné se dá říci už jen o skupinách Die Ärzte a WIZO. V rámci Warped Tour se v roce 1998 objevili v Japonsku, na Novém Zélandu a Havajských ostrovech.

 

Oomph! je německá metalová skupina, která vznikla roku 1989 ve Wolfsburgu, kde se její členové setkali na Indie-Festivalu. Jejích hudební styl bývá často připodobňován ke stylu, také německých, Rammstein.

 

Silbermond ist eine deutsche Pop-Rock-Band aus Bautzen in Sachsen. Umgangssprachlich ist die Band auch unter den Namenskürzeln SiMo oder Monde bekannt. Bekannte Hits von Silbermond sind unter anderem Symphonie und Das Beste. Silbermond bezeichnen sich selbst als Rockband. Obwohl bisher hauptsächlich Balladen wie Symphonie, Unendlich, Durch die Nacht oder Das Beste als Single erschienen, machen diese einen eher geringen Teil des Silbermond-Repertoires aus; vielmehr dominieren schnelle und instrumental geprägte Titel den Musikstil. Die Konzerte der Band werden auch stark durch Showeinlagen bis hin zu Comedy-Elementen geprägt.

 

Nena je německé zpěvačka, která se proslavila do světa díky písni 99 luftballons jež nahrála se svou kapelou v 80. letech pod názven Nena. Další její nějvětším hitem se stala píseň nazpívaná společně s Kim Wilde Anyplace, Anywhere, Anytime a to v roce 2002. Nena se narodila 24. března pod jménem Gabriele Susanne Kerner. Svou přezdívku Nena získala ve svých třech letech, kdy pobývala ve španělsku. Nena - španělsky děvčátko.

 

Killerpilze je německá punkrocková kapela, která funguje již od roku 2002. Tvoří ji 3 kluci, kteří pochází z Dillingenu (Bavorsko). V roce 2006 se dočkali obrovského úspěchu se svým hitem „Richtig Scheiße (auf'ne schöne Art und Weise)“. Skupina bývala hned od svých začátků často, ač neprávem, srovnávána s Tokio Hotel.

 

DJ Ötzi (* 7. ledna 1971 v St. Johannu v Tyrolsku) je rakouský zpěvák. Jeho původní jméno je Gerhard Friedle. V současné době patří s 16 miliony prodaných nosičů k nejúspěšnějším německy mluvícím zpěvákům. Debutovým singlem Anton aus Tirol v roce 1999 bodoval v německy mluvících zemích, o rok mladší Hey Baby se pak stal celosvětovým úspěchem. Značnou část jeho repertoáru tvoří převzaté písně (např. Doo Wah Diddy od Manfreda Manna, Life Is Live od skupiny Opus nebo i Hey Baby původně nahrané Brucem Channelem), známé melodie v upravě s textem (Tanz des Rehakles, který pracuje s titulní melodií filmu Řek Zorba) nebo dětské písničky. písničky pro děti

 

Die Ärzte je německá punk rocková skupina pocházející z Berlína. Spolu s kapelou Die Toten Hosen se řadí mezi nejpopulárnější německé punk rockové kapely. Od svého vzniku v roce 1982 vydali 11 studiových alb a řadu kompilací a živých nahrávek, kterých se prodalo více než 20 mil. kopií. Sami se s nadsázkou označují za nejlepší skupinu světa.

 

Rammstein je německá hudební skupina, která vznikla v lednu 1994; členové skupiny pocházejí většinou z bývalé NDR. Rammstein bývají zařazováni do hudebních stylů metal, tanz-metal, industrial metal s prvky elektronické hudby. Většina textů skupiny je v němčině, občas se však objeví angličtina, jedna skladba je dokonce ve španělštině.

 

Peter Wackel (eigentlich Steffen Peter Haas; * 1977 in Erlangen; aufgewachsen in Bubenreuth) ist ein deutscher Sänger und Alleinunterhalter. Er feierte seit 1999 mit Stimmungshits einige überregionale Erfolge. Für sein musikalisches Repertoire bedient er sich häufig bekannter Schlager deutscher Sprache und nimmt sie mit neuem Text auf.

 

Wolfsheim ist eine deutsche Band aus Hamburg. Sie besteht seit 1987 aus Markus Reinhardt, Musik, und Peter Heppner, Texte und Stimme. Ihre Musik bedient sich Elementen des Synthie Pop der 1980er Jahre. Sie wurde anfangs auch als „Wave Pop“ oder als Dark Wave klassifiziert. Die bekanntesten Songs sind The Sparrows and the Nightingales von 1991, Once in a Lifetime von 1998 und Kein Zurück von 2003.

 

LaFee (* 9. Dezember 1990 in Stolberg, Nordrhein-Westfalen; eigentlich Christina Klein) ist eine deutsche Pop-Rock-Sängerin.
Unter dem Namen LaFee erschien am 10. März 2006 ihre Debütsingle Virus, die – massiv unterstützt durch die Jugendzeitschrift Bravo und den Musiksender VIVA – in die deutschen Single-Charts gelangte. Für die musikalische Umsetzung sind Songwriter Gerd Zimmermann und Bob Arnz verantwortlich. Am 6. Juli 2007 erschien LaFees zweites Album „Jetzt erst recht“, das nach kurzer Zeit bereits Goldstatus in Deutschland und Österreich erreichte. Am 27. Juni 2008 brachte sie mit „Shut Up“ ein Compilation-Album heraus, das erstmals Texte auf Englisch beinhaltete. Auf dem Album fanden sich eine Auswahl von Songs aus den vorigen zwei Alben, welche teils auf Englisch neu eingesungen wurden. Anfang Januar 2009 folgte mit „Ring frei“ ihr drittes Studioalbum.

 

 

Die Fantastischen Vier, Spitzname Fanta4, sind eine deutschsprachige Rap-Band aus Stuttgart. Die Musiker sind Michael Bernd Schmidt alias Smudo, Thomas Dürr alias Hausmeister Thomas D und Michael Beck alias Michi Beck bzw. Dee Jot Hausmarke. Als Produzent der Band fungiert das vierte Mitglied Andreas Rieke alias And.Ypsilon. Manager der Gruppe ist seit 1989 Andreas Läsker.

 

 

Boomerang - Blumchen

Jasmin Wagner (* 20. April 1980 in Hamburg) ist eine deutsche Pop-Sängerin, Moderatorin und Schauspielerin, die ursprünglich unter ihrem Künstlernamen Blümchen bekannt wurde. Sie gilt als erfolgreichste deutsche Solokünstlerin der 1990er Jahre. 1996 startete sie mit englischen Versionen ihrer Alben und Singles in Asien als Blossom eine Zweitkarriere.

 

Falco původním jménem Johann (Hans) Hölzel (*19. února 1957 Vídeň - † 6. února 1998 Puerto Plata, Dominikánská republika) byl rakouský zpěvák 80. a 90. let 20. století, který měl No.1 hity „Der Kommissar“, „Rock Me Amadeus“, „Jeanny“ i „Coming Home (Jeanny Part 2)“. Poprvé se výrazněji prosadil na přelomu let 1981 a 1982 skladbou „Der Kommissar“. Mezi jeho pravděpodobně nejznámější alba patří Falco 3, Emotional a Out Of The Dark (Into The Light). Posledně jmenované vyšlo až po jeho tragické autonehodě † 6. února 1998 v Dominikánské republice, kde pod vlivem drog nebo alkoholu narazil se svým džípem do protijedoucího autobusu. Falco rád provokoval a během své kariéry „dosáhl“ nejednou zákazu hraní některé z jeho skladeb. Ve videoklipu ke skladbě „Rock Me Amadeus“ vystupuje jako Amadeus s parukou jako punk; z konce skladby „Jeanny“ vyplyne, že tu nezvěstnou a zřejmě zneužitou dívku, o které se v písni zpívá, pravděpodobně zavraždil interpret písně; při natáčení klipu k „Wiener Blut“ byla použita opravdová krev z vídeňských jatek, atd. Jeho písně byly často tvořeny kombinací německého (vlastní text) a anglického (refrén) textu.

 

 Puhdys je německá rocková skupina. Vznikla v Oranienburgu v bývalé NDR v roce 1969. Skupina je dodnes aktivní, nahrává alba a jezdí na koncertní turné. Přestože je populární především ve svém rodném východním Německu, proslavila se i za jeho hranicemi. Puhdys byli jedněmi z prvních východoněmeckých interpretů, jimž bylo povoleno vystupovat v Západním Německu. Jedná se o jednu z nejúspěšnějších rockových skupin zpívajících německy.

 

(Zdroj kometářů: wikipedia.org, osobnosti.cz)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

...

(Baron Gorgamorthon 666, 22. 4. 2010 14:05)

Rock a Metal s tebou bratře!!!!